Porady i podpowiedzi

Kilka wskazówek jak poprawnie przygotować pliki do druku wielkoformatowego, druku fototapet i do druku cyfrowego. Jakie rozdzieczości, rozszerzenia plików, kolorystyka i t.p.

Jakie pliki akceptujemy?

Do druku wielkoformatowego - plakatów, banerów, fototapet, dużych naklejek, folii na ściany i na szyby preferujemy formaty plików tif lub pdf. Akceptujemy również pliki jpg, eps do werscji CS3 oraz cdr do wersji Corel X3/13/.
W plikach tif prosimy pamiętać aby spłaszczyć warstwy i wyłączyć kanał alfa. W projektach wektorowych wszystkie fonty zamienione na krzywe.
Do produkcji naklejek które mają być wycinane po obrysie a mają kształt inny niż prostokąt, kwadrat czy koło prosimy o przesłanie konturu cięcia w formie wektorowej zamieniony na krzywe i zapisanie w pliku eps, cdr lub pdf.
Do druku cyfrowego - ulotki, wizytówki, wydruki A4 oraz A3 przyjmujemy pliki tylko w pdf. Do żadnego rodzaju druku nie przyjmujemy plików doc, psd, xls czy ppt.

Jaka rozdzielczość grafiki?

Do wydruków dużego formatu nie jest wymagana wysoka rozdzielczość grafiki. Przyjmuje się prostą zasadę - im większy wydruk tym mniejsza rozdzielczość.
Do wydruku małych naklejek lub wydruków w jakości fotograficznej zalecana rozdzielczość to 300 DPI.
Do plakatów, plansz, fototapet, dużych naklejek, wydruków na płótnie canvas zalecamy rozdzielczość około 150 do 180 DPI.
Dla dużych wydruków na folii One Way Vision, banerach, dużych plakatach nie ma sensu prekraczać 100 DPI.
Przy wydrukach siatek mesh i dużych banerach całkiem satysfakcjonującą jakość zapewnia 75 DPI.

Jaka kolorystyka?

W celu zapewnienia najwierniejszego odwzorowania kolorów na wydruku w stosunku do kolorów widzianych na monitorze prosimy o zapisywanie kolorów w CMYK. Dotyczy to zarówno map bitowych jak i projektów wektorowych.
Często popełnianym błędem przy projektowaniu w Corel lub Illustrator jest osadzanie map bitowych w RGB a grafik wektorowych w CMYK.
Jezeli potrzebne jest dokładne powtórzenie kolorów lub odtworzenie koloru w pełnej zgodności z projektem, prosimy o dostarczenie wydruku proof lub zamówienia u nas wydruku próbnego.

Jak przesłać pliki?

Pliki do 6 MB można wysłać do nas na nasz adres mailowy biuro@studiowf.pl
Większe pliki prosimy wysyłać na nasz serwer ftp.
Namiary na serwer wraz z loginem i hasłem przesyłamy Państwu na e-mail.
Pliki można wysłać przez jeden z serwisów do przesyłania dużych plików - wetransfer lub dropbox, można też dostarczyć do nas osobiście na płycie CD, DVD lub na pendrive.

Czy wykonujemy projekty?

Tak. Wykonujemy dla Państwa projekty reklam, naklejek, banerów i t.p.
Doradzamy też przy wyborze i zakupie zdjęć oraz grafik potrzebnych do Państwa projektów.
Dysponujemy obszerną bazą grafik wektorowych oraz współpracujemy z fotografami i bankami zdjęć.

W razie wątpliwości czy plik nadaje się do wydruku skontaktuj się z nami - zawsze udzielamy bezpłatnych wskazówek i ocen przydatności plików.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń +48 512 30 88 78